пʼятниця, 17 листопада 2017 р.

Зустріч делегації ШКП "Олімп" Білозерської ЗОШ № 18 з соціальними підприємцями із Берліну

Візит соціальних підприємців з Берліну до Краматорська та Добропілля у рамках проекту «Соціальне підприємництво як інноваційний механізм вирішення питань суспільного розвитку», що реалізується Фондом Східна Європа та ChildFundDeutschlande надав нам гарну можливість 17 листопада ознайомитися з роботою соціальних підприємств Німеччини. У приміщенні ЦМА “DOBROLAB” Добропільського ЦЕНТРУ МОЛОДІ “дОБРО” відбувся креш-тест ідей для соціального бізнесу, презентація німецького досвіду та можливості реплікації в Україні. Ми ознайомилися з історією створення та роботою двох соціальних підприємств в м. Берліні. А саме,
Querstadtein – це невелике соціальне підприємство, яке пропонує екскурсії Берліном. Особливістю цих екскурсій є те, що їх проводить колишні безхатченки та сирійські біженці. Такі екскурсії відвідали вже понад 25 тисяч людей. Під час екскурсій у відвідувачів є можливість побачити «інший» Берлін через історії колишніх безхатченків та біженців. Екскурсоводи діляться своїм власним баченням міста та розповідають про складнощі та виклики, з якими їм щодня доводилося зіштовхуватися. ІзабельХартл приєдналася до команди Querstadtein у якості менеджера проектів у 2015 році з метою залучення сирійських біженців у числа екскурсоводів та, відповідно, створення нових екскурсійних турів. Вона відповідальна за розвиток бізнесу та залучення нових клієнтів. Будучи урбаністичним антропологом, її метою є розробка нових ідей та тем для міських турів та створення платформи для тих груп, які не достатньо представлені у міському просторі.
Quartiermeister – це берлінський бренд пива, який ставить перед собою завдання підтримки громади через розвиток бізнесу. Прибуток, який отримується від продажу пива, іде на покриття затрат підприємства та на фінансування проектів місцевої громади. Quartiermeister – це одночасно і соціальне підприємство і асоціація. Асоціація – відповідальна за розподіл фінансів та керує бізнес-операціями. Мешканці громади вирішують, який саме проект буде профінансовано, через он-лайн голосування. Також вони можуть і самі подавати ідеї власних проектів та рекомендувати проекти зі свого району. Підприємство має на меті показати, що бізнес, який працює на основі принципів екологічності, економності, соціальної відповідальності та стійкості, можливий, та намагається підвищити обізнаність громадян щодо розумного споживання.
Детальний аналіз створення та подальшого функціонування соціального підприємства завершився цікавою роботою присутніх над конкретними проблемами міст Добропілля. Фантазували, мріяли, планували… Незабутня зустріч й чудове спілкування на німецько-англо-українській мові з Девідом та Ізабель надовго залишаться в памяті всіх членів делегації ШКП «Олімп» (Кругової Інни, Грицик Кирила, Малиш Натаніеля, Щербак Данила та Роженкова Богдана).
Захід відбувся за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини. Проект є частиною комплексної програми «Сприяння розвитку міжсекторного партнерства в цілях захисту інтересів дітей: долучення ВПО до активних учасників процесу».

4 коментарі: