четвер, 4 листопада 2021 р.

5 коротких, але блискучих уроків від найуспішніших підприємців останніх 50 років

Шановні юні майбутні підприємці Білозерської ЗОШ № 18, вирішила запропонувати вам чудову статтю з самовдосконалення.

«Людина є те, про що вона думає. Вона сама творить і руйнує себе ».

1. «Єдиний спосіб стати лідером полягає в тому, щоб ставитися до себе як до лідера». (Арнольд Шварцнегер)

            Коли Арнольд Шварценеггер тільки починав кар’єру актора, йому надходило багато пропозицій однотипних ролей в кіно. Йому пропонували грати жорстоких героїв (на кшталт солдата ворожої армії), злих і агресивних поплічників ватажків банд (які за весь фільм не вимовляли ні слова) та інших подібних персонажів. Для всіх він був лише іноземцем з горою м’язів і сильним акцентом.Його агент благав погодитися на те, що пропонують, але Шварценеггер залишався непохитним. Він відмовлявся.Роки по тому, будучи вже одним з найвідоміших акторів у Голлівуді, Шварценеггер написав в своїй книзі: «Єдиний спосіб стати лідером полягає в тому, щоб ставитися до себе як до лідера і при цьому працювати не покладаючи рук».  Джеймс Аллен формулює цей урок наступним чином: «Людина є те, про що думає. Вона сама творить і руйнує себе ». Якими ви себе бачите, такими і стаєте. Ви хочете бути лідером? Тоді почніть ставитися до себе, як до лідера.

2. «Відточуйте свій навик поступово. Не поспішайте». (Стів Мартін) 

            Сьогодні Стів Мартін є одним з найвідоміших і високооплачуваних комедійних акторів. Мало хто знає, що він 10 років відточував свою майстерність, виступаючи в парках розваг, придорожніх барах, клубах комедіантів і вечорах для юних талантів. Пізніше, в одній зі своїх книг, він написав: «Я не зробив нічого надприродного. Для того, щоб отримати те, до чого я прийшов, мені довелося довго і старанно працювати. Я не намагався боротися з тими, хто не вірив у мене. Поступово йшов до своєї мети, здійснюючи невеликі кроки, і я вірив своїй інтуїції ». Невеликі кроки, що здаються незначними, допоможуть вам досягти неймовірних результатів. Цей закон завжди працює на 100%. Успіх, якого ви жадаєте, не прийде до вас за одну ніч. Рим не один день будувався. Здійснюючи невеликі, але регулярні кроки, ви досягнете вашої мети.

«Людина, яка змогла зрушити гору, починала з того, що перетягувала з місця на місце дрібні камінчики», – Конфуцій.

3. «Регулярно реінвестуйте в себе». (Фил Найт, один із засновників компанії Nike) 

            Коли Філ Найт тільки починав розвивати компанію Nike (яка сьогодні є однією з головних виробників спортивного взуття в світі), у нього нічого не було. Ні, він не витрачав даремно ті гроші, які заробляв (як роблять багато). Все, що вдавалося заробити, він знову вкладав у розвиток Nike. Його адвокати, фінансові радники і знайомі банкіри навперебій говорили йому про те, що він повинен перестати так багато і часто реінвестувати. Вони говорили йому про те, що він повинен збирати капітал. Найт нікого з них не слухав. Він ночував в своєму офісі, адже це дозволяло йому не витрачати гроші на оренду квартири. І довгі роки не платив самому собі зарплату. Все, що він заробляв, він вкладав у свою компанію, свою команду і свій продукт. Як правило, заробивши гроші, ми тут же їх витрачаємо. Серед нас не так багато екстраординарних особистостей, які регулярно інвестують кошти в себе, свої мрії і досягнення своїх цілей.

4. «Зверніть всю свою увагу на сам процес. Не думайте про результати ».

 (Брайан Кренстон) 

            В автобіографії Брайан Кренстон (який зіграв роль Уолтера Уайта в гучному серіалі «Теорія великого вибуху») поділився з читачами секретом свого успіху. Він розповів про те, що допомогло йому перетворитися на успішного актора, наділеного великим талантом: «На початку своєї кар’єри я завжди поспішав. Знімався для рекламних роликів і бігав по прослуховуванням, як ненормальний. Я добре заробляв, але мені чогось не вистачало. Здавалося, ніби я стою на місці і зовсім не розвиваюся. Я вже було подумав, що досяг своєї межі, як актор, але тут на допомогу мені прийшов мій наставник – Брек Костін. Він порадив мені більше уваги приділяти самого процесу зйомок або прослуховування, а не думати про кінцевий результат. Я так і зробив. Почав ходити на прослуховування просто тому, що мені була цікава запропонована роль. Не думав про те, скільки грошей мені заплатять, якщо роль стане моєю. Не думав про славу. Не збирався ні з ким змагатися. Я приходив на прослуховування для того, щоб показати свій талант. Приходив для того, щоб працювати. Для того, щоб виступити і показати, на що я здатний. Я більше не думав про кінцевий результат. Коли ми починаємо думати про результат, у нас з’являються певні очікування. Я усвідомив, що ця дорога не веде до успіху. Моя робота полягала в тому, щоб просто добре виступити. Не упускайте шанси, які з’являються у вашому житті. Насолоджуйтесь самим процесом ». Кренстон також зазначив, що подібні зміни в поглядах привели до того, що він став спокійнішим і вільнішим. «Як тільки я почав звертати увагу виключно на сам процес роботи, у мене з’явилася впевненість у собі. Я знав, що можу зіграти будь-яку роль. Це знання подарувало мені свободу. Я перестав панікувати і розслабився », – зазначив він в автобіографії. Незабаром після цих змін Кренстон отримав роль в популярному серіалі «Малкольм у центрі уваги». За цю акторську роботу він тричі був номінований на премію Еммі. Сьогодні Брайан Кренстон є одним з найбільш шанованих і відомих акторів у світі. Посередні особистості думають тільки про результат своєї роботи, а екстраординарні особистості (що досягають успіху) насолоджуються самим процесом роботи.

5. «Не женіться за грошима. Краще вчіться і покращуйте свої навички»

 (Ентоні Бурден). 

            У своїй книзі Kitchen Confidential Ентоні Бурден розповів про наслідки, з якими він зіткнувся через те, що вважав гроші краще нових знань. (У той час він був ще дуже молодий).

«Я постійно запитував себе про те, чому мені ніяк не вдається отримати третю зірку Мішлен. Я думав про те, чому в моєму ресторані один, а не чотири сомельє. Причин можна назвати багато. Одну з них я чітко усвідомив трохи пізніше. Мене цікавили лише гроші. Ось у чому була найбільша проблема. Коли мені вперше випала нагода попрацювати шеф-кухарем, я тут же схопився за неї. Так повторювалося кілька разів. Мені пропонували нове місце, і я йшов працювати туди. Не хотів розширювати знання в кулінарному мистецтві. Я не хотів вчитися ». Працюйте для того, щоб дізнаватися щось нове. Не живіть тільки заради грошей. Коли ви думаєте тільки про фінансову вигоду, навколишні помітять це. Нікому не подобається мати справу з людиною, яка думає лише про гроші. Зосередьтеся на тому, щоб ваша робота і її результати приносили користь суспільству. Тоді гроші прийдуть до вас самі собою. « Хочете заробити мільйон доларів? Допоможіть мільйону людей », –
Пітер Діамандіс, успішний підприємець.

Відточуйте свої навички, вдосконалюйте свою майстерність і інвестуйте в себе, тоді гроші і нові можливості самі прийдуть до вас. Зосередьтеся на тому, щоб вчитися чомусь новому. Чим більше нового ви дізнаєтеся, тим якісніший продукт створюєте і тим більше допомагаєте людям. Чим більше ви допомагаєте людям, тим більше грошей вони вам дадуть.

«Гроші – це всього лише побічний продукт творіння, що приносить користь суспільству», –
Дан Лок.

Переклад статті  –  5 Short, Brilliant Lessons From the 5 Most Legendary Entrepreneurs of the Past 50 Years 

           

 

 

 


 

Немає коментарів:

Дописати коментар