четвер, 24 серпня 2023 р.

На замітку майбутньому підприємцю: психологічна самодопомога

🔊Психологічна самодопомога: як взяти під контроль думки, тіло та емоції, ключі 🗝️🔑🗝️психічної стабільності та правила психологічної допомоги самому собі
🗝️Тіло: режим, фізичні навантаження та гігієна.
Режим. Старатися лягати 🛌спати 😴 та приймати їжу 🍜🥘🥙в один і той самий час щодня. ❗️Це підтримає фізіологічні ритми й дозволить тілу краще орієнтуватися в часі та просторі.
Фізичні навантаження.
Хоча б мінімальні: зарядка, короткі прогулянки, розтяжка 🚴‍♂️🤾‍♀️🤸
Гігієнічні процедури. Окрім підтримання чистоти, це дозволяє почуватися більш бадьорими.🛀🚿🛁
🗝️Думки. «Думки: як не здатися тривозі.»
Думки не дорівнюють реальності. Найчастіше найгірше не справджується.
Зміщення фокусу. З думок про те, як все погано зараз на думки про те, що можна зробити, щоб покращити ситуацію.
🗝️Емоції. «Емоції: пережити всі, але не дати собою оволодіти.»
Техніки релаксації. Наприклад, «обійми метелика». Обійміть себе руками за плечі й робіть ритмічні постукування долонями по плечах, так, ніби це тріпочуть крила метелика. Це зніме напругу та відрегулює гормональні викиди.
Переживання усіх емоцій. Ненависть та злість — адекватна і енергетична реакція. Говоріть, кричіть, виписуйте свою злість у соціальних мережах. Після вивільнення — перемикайтеся на обійми, теплий чай, добрі слова близьким і друзям.
✳️Емоційне заціпеніння. Відсутність будь яких емоцій — також нормальна реакція. Не вимагайте від себе співчуття або будь-яких інших емоцій, якщо їх немає. Не звинувачуйте себе в беземоційності — це своєрідна захисна реакція, яка за якийсь час мине


 

Немає коментарів:

Дописати коментар